top of page
basic banner.png

Hizmet Yapılandırma Yönetimi

İşletmenize hizmet eden bir konfigürasyon yönetimi veritabanı nasıl oluşturulur? 
CMDB'nizi Hizmetlere bağlamakla başlayın. 

CMDB

CONFIGURATION MANAGEMENT DATABASE

Konfigürasyon Yönetimi ve CMDB Nedir?

Konfigürasyon Yönetimi, sistemlerinizin kaydına, bu öğelere ne olduğuna ve listenizdeki öğeler arasındaki ilişkilerin ayrıntılarına sahip olmakla ilgilidir. BT, askeri veya ticari havacılık senaryolarında yaygın olarak kullanılır. BT'de, bir Konfigürasyon Yönetimi Veritabanı (CMDB), sunucuların, kod modüllerinin, uygulamaların vb. ayrıntılarını ve bunların nasıl bağlandıklarını içerebilir.

CMDB kuruluşunuza nasıl yardımcı olur?

Kuruluş varlıklarının güncel kayıtlarının tutulması, herhangi bir kuruluşun daha yalın ve daha verimli çalışmasına olanak tanır. Eksiksiz ve ayrıntılı kayıtlar, kuruluşların eski veya eskiyen ekipmanı arızalanmadan önce kolayca yükseltmelerine olanak tanır. Bağlantıları ve ortak noktaları gözden geçirmek için bu geçmiş tekil öğeleri genişletmek, daha da fazla kontrol sağlar.

KnowITSM Servis Konfigürasyon Yönetimi Veritabanı

İhtiyaçlarınızı karşılayan bir entegrasyon tasarlamak ve bunları İş Süreçleri Modeleme (BPM-Business Process Model) standart tabanlı Tümleşik Geliştirme Ortamı (IDE-Integrated Development Environment) kullanarak görsel olarak belgelemek için sizinle birlikte çalışıyoruz.

Tüm Yapılandırma Öğelerini (CI) ve varlıkları tek bir konuma kaydedin

​Uygulama ve entegrasyon sahipliğini ve sorumluluklarını yönetin

​Varlıkların sabit veya kiralama maliyetlerini kaydedin ve gözden geçirin

​Veritabanları, dosya sunucuları, web hizmetleri, mesaj kuyrukları ve daha fazlası dahil olmak üzere ihtiyaç duyduğunuz sistemleri entegre edin

hizmet yönetimi CMDB.png

KnowITSM Platformu hakkında sorularınız mı var?

İletişim formunu doldurun, satış ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçsin.

bottom of page